Parkety a nevychovaná mačka – zlá kombinácia

Máte mačku? Aj ja. Dnes už môžem povedať, že všetky chlpaté potvory, ktoré chovám. Sú naozaj vychované a čo je najhlavnejšie, veda používať mačací záchod. Ak máte mačku a tá niekedy svoju potrebu vykonala na váš gauč alebo do postele, tak asi viete, prečo sa tejto téme venujem. Pach mačacieho moču, totiž len tak nevyvetráte ani nevyperiete. V nasledujúcich riadkoch sa nebudem venovať textíliám, ktoré sú nepochybne obrovským problémom, no niečomu inému, konkrétne parketám a  podlahám.mačka leží na podlahe.jpg
 
Nové sú odolnejšie
 
Ak máte plávajúce alebo laminátové podlahy, máte o problém menej, aj keď ani v tomto prípade to nie je ideálne. Najväčším problémom sú staré parkety, ktoré navyše nie sú povrchovo ošetrené, teda nalakované. Vo všetkých prípadoch, sa však mačacích výkalov a moču, musíte zbaviť čo najrýchlejšie. Problémom je hlavne to, že sa vpijú dovnútra podlahy a potom sa ch nezbavíte už žiadnym spôsobom. Trus je v tomto smere menším problémom aj keď aj po ňom, môže na podlahe ostať nepekný fľak.
 
Ako podlahu zachrániť
 
Veľmi dlho som bojoval s fľakmi od hovienok a vsiaknutým močom. Ako som už povedal, tvrdý materiál je lepší, pretože predstavuje len estetický problém v podobe fľaku. Vsiaknutý moč je ale omnoho horší. Ak sa vám už raz do podlahy vpije, platí to obzvlášť o parketách, tak sa pachu nezbavíte. Teda zbavíte, no jediný spôsob ako na to je, že musíte veľmi často vetrať a čakať, kým pach zmizne.byt s drevenou podlahou.jpg
 
Medzi moje osvedčené spôsoby, patria tieto metódy. Ešte raz podotýkam, že vaša rýchlosť je najdôležitejšia. Čím skôr podlahu upracete, tým lepšie pre vás.
 

  • Ocot vie urobiť zázraky. Normálne ho na dané miesto nalejte a nechajte ho vpiť do podlahy, tento postup nerobte príliš často, pretože vám môžu podlahy naboptnať.
  • Silné dezinfekčné prostriedky, ako je napríklad savo, pomôžu taktiež. Musíte ich ale použiť neriedené a taktiež zabezpečiť to, aby sa do podlahy aspoň trochu vpili.